Czy szkoła policealna to dobry wybór na przyszłość?

Szkoły policealne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Rynek pracy przepełniony jest osobami z wyższym wykształceniem, podczas gdy zapotrzebowanie pracodawców jest zupełnie inne. Wielu z utęsknieniem czeka na techników farmacji, opiekunów medycznych czy techników BHP. Kiedy warto udać się do szkoły policealnej? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Szkoła policealna to nie wstyd!

Wśród wielu osób wciąż żywe jest przekonanie, że szkoła policealna to wyjście awaryjne dla osób, które nie dostały się na studia lub nie zdały egzaminu dojrzałości. Tymczasem szkoła medyczna czy policealna to zazwyczaj świadomy wybór nie tylko osób, które dopiero co skończyły liceum lub inną szkołę średnią, lecz także samych studentów. Wielu z nich równocześnie uczęszcza na uczelnię i do szkoły policealnej, aby stworzyć sobie jak najwięcej możliwości w późniejszej karierze zawodowej. Niektórzy wybierają także szkoły policealne zamiast studiów podyplomowych, gdyż oferowane przez nie programy nauczania są bardziej atrakcyjne dla potencjalnych pracodawców.

Szkoły policealne oferują wiele możliwości, pożądanych obecnie na rynku pracy. WIED to szkoła medyczna Piotrków, która oferuje swoim uczniom zdobycie następujących zawodów:

  • technik usług kosmetycznych,
  • opiekun medyczny,
  • higienistka stomatologiczna,
  • technik masażysta z elementami fizjoterapii,
  • technik sterylizacji medycznej,
  • technik ortopeda

i wiele, wiele innych kierunków, niezwiązanych już z medycyną.

Szkoła policealna – warunki nauki

Aby rozpocząć naukę w szkole policealnej, wystarczy ukończyć szkołę średnią. Matura nie jest warunkiem koniecznym. Oczywiście możliwe jest podjęcie nauki również po maturze, jak i w czasie studiów, a także po nich. Wiele szkół policealnych oferuje naukę w trybie zaocznym, dlatego bez problemów możemy połączyć chodzenie do szkoły z pracą zawodową czy studiami.

Wybierając szkołę policealną trafimy na dwa rodzaje placówek – publiczne oraz prywatne. Tych pierwszych jest zdecydowanie mniej. Warto dokładnie rozważyć swój wybór. Placówki prywatne często mają do dyspozycji większe zaplecze, umożliwiające naukę i praktykę przedmiotów specjalistycznych.

Wybór ścieżki życiowej to trudna decyzja. Na szczęście obecnie mamy wiele opcji. Ani studia, ani szkoła policealna nie muszą być jedyną drogą, jaką obierzemy w życiu. Dzięki szkołom zaocznym możemy w każdej chwili zwiększać swoje kwalifikacje bez względu na wcześniejsze wykształcenie.

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *