Kursy językowe za granicą – zabawa i nauka

kursy językowe za granicą

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. Odnosi się to także do nauki języków obcych. Wiele osób, perfekcyjnie posługujących się danym językiem twierdzi, że nauczyło się go podczas grania w gry komputerowe, oglądania seriali czy słuchania muzyki. To z pewnością skuteczne metody, jednak nie jedyne. Chcąc nauczyć się języka obcego warto postawić na kursy językowe za granicą. Rosnąca popularność tego typu wyjazdów to znak, że metoda nauki języka w obcym środowisku naprawdę działa!

Jak działają kursy językowe za granicą?

Kursy językowe za granicą charakteryzuje naprawdę intensywna nauka. Uczestnik kursu w momencie wylądowania na lotnisku w danym kraju właściwie przestaje używać rodzimego języka. Zostaje on zakwaterowany w rodzinie, w której mówi się jedynie w języku urzędowym danego kraju. Istnieje także możliwość zamieszkania w akademiku w kilkuosobowych pokojach. W tym wypadku organizatorzy dbają o to, aby w obrębie jednego lokum mieszkała tylko jedna osoba z danego kraju, np. tylko jeden Polak. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy niejako zmuszeni do porozumiewania się w obcym języku.

Podczas kursów językowych za granicą organizowane są także intensywne lekcje z native speakerami. Zazwyczaj odbywają się one codziennie w godzinach przedpołudniowych. Po zajęciach uczestnicy kursu mają czas do swojej dyspozycji.

Oprócz codziennych zajęć organizowane są także różnego rodzaju wycieczki krajoznawcze. Kursy językowe za granicą to nie tylko sama nauka, lecz także możliwość odwiedzenia ciekawych, historycznych miejsc oraz poznania kultury danego kraju. To właśnie te walory decydują o tak ogromnej popularności tego typu wyjazdów.

Kursy językowe za granicą – miejsca, czas trwania i cena

Kursy językowe za granicą organizowane są w niemal każdym zakątku świata. Warto systematycznie sprawdzać oferty biur podróży, aby dowiedzieć się, dokąd możemy się udać. Kierunek podróży dopasujmy do swoich zainteresowań oraz oczywiście języka, którego chcemy się nauczyć. Warto przy tym pamiętać, że angielski w Wielkiej Brytanii oraz angielski w USA znacznie się od siebie różnią, podobnie jak niemiecki w Niemczech i w Austrii. Ponadto inny dialekt usłyszymy np. w Monachium, a inny w Berlinie. Dzięki możliwości swobodnego przekraczania granic możemy udać się w niemal każde miejsce w Europie. Korzystając z oferty kursów językowych za granicą możemy też wybrać Australię czy Maltę. Wszystko zależy od naszych chęci i budżetu.

Kursy językowe za granicą trwają zazwyczaj minimum tydzień. Czas ten możemy wydłużyć nawet do miesiąca. Warto też pamiętać o tym, że poszczególne kursy skierowane są do różnych grup wiekowych. Nawet uczniowie szkoły podstawowej mogą wybrać się na taki wyjazd.

Kursy językowe za granicą nie są najtańszą metodą nauki języka obcego, jednak z pewnością najskuteczniejszą. Ceny kursów wahają się w zależności od długości pobytu, intensywności lekcji, zakwaterowania oraz oczywiście kraju, który wybierzemy. Przykładowo za tygodniowy kurs w Cambridge zapłacimy około 720 GBP. Do ceny tej musimy doliczyć koszty przelotu oraz opłatę manipulacyjną, pobieraną przez biuro podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *