Ręczniki dla hotelu – wybierz najlepiej

ręczniki dla hotelu

Pobyt w hotelu to luksus dla wielu osób. Z tego powodu oczekują one obsługi na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno jakości obsługi, jak i tekstyliów hotelowych. Decydując się na wybór gadżetów, ręczników czy pościeli, musisz uważnie przeanalizować rynkowe propozycje. Warto bowiem pamiętać, że ręczniki dla hotelu powinny być nie tylko chłonne i eleganckie, ale też odporne na częste pranie. Sprawdź, jak wybrać najlepsze ręczniki dla hotelu.

Ręczniki dla hotelu – chłonność i wysychanie

Wszystkie ręczniki, zarówno te dla hoteli, jak i te domowe, powinny przede wszystkim dobrze wchłaniać wodę, gdyż takie jest właśnie ich przeznaczenie. Nawet najpiękniejszy, najlżejszy i najbardziej nowoczesny ręcznik nie będzie użyteczny, jeśli nie będzie wchłaniał nadmiaru wody po kąpieli. Z tego właśnie powodu warto zwróci szczególną uwagę na to, z jakiego materiału wykonane zostały ręczniki dla hotelu.

Większość właścicieli pensjonatów i hoteli stawia na ręczniki, wykonane w 100% z klasycznej bawełny. To dobry wybór, gdyż takie tekstylia są chłonne, stosunkowo szybko schną, niewiele kosztują i są w miarę odporne na częste pranie. Niebo zamożniejsi przedsiębiorcy wybierają ręczniki dla hotelu z dodatkiem bambusa. Dzięki temu ręczniki zyskują właściwości bakteriobójcze i bardzo szybko wysychają. Inną opcją są ręczniki z egipskiej bawełny, które wyróżniają się miękkością.

Ręczniki dla hoteli – gramatura i wytrzymałość

Ręczniki dla hotelu, pościel czy szlafroki poddawane są praniu zdecydowanie częściej niż akcesoria, których używamy w domu. Z tego powodu powinny być one bardziej odporne na działanie detergentów i wody. Wiele ręczników dla hoteli pierzemy codziennie, zazwyczaj w bardzo wysokich temperaturach. Wybierając ręczniki dla hotelu zwróć uwagę na ich wytrzymałość.

Gramatura ręcznika jest również bardzo ważna. Te najcieńsze zazwyczaj mają gramaturę 350-400. Zajmują niewiele miejsca, szybko wysychają, ale wchłaniają mało wody. Najbardziej optymalne ręczniki dla hotelu to te o gramaturze 450-500. Są odpowiednio miękkie, stosunkowo szybko schną i zazwyczaj wchłaniają odpowiednią ilość wody. Ręczniki o gramaturze ponad 550 są najgrubsze, zajmują dużo miejsca i bardzo długo schną, jednak wielu gości hotelowych je docenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *