Dowiedz się, jak możesz odzyskać swój podatek z Holandii

podatek z holandii

Przeprowadzka za granicę bardzo często wiąże się z dość wysokimi kosztami. I choć wypłaty w innych państwach europejskich mogą przewyższać te, które oferują polscy pracodawcy, to każdy zastrzyk dodatkowej gotówki jest na wagę złota. Z pewnością pozytywnie zaskoczy Cię fakt, że legalne zatrudnienie na terenie kraju tulipanów i wiatraków może gwarantować Ci zwrot podatku z Holandii. Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, abyś mógł poznać najważniejsze informacje na temat procesu ubiegania się o zwrot nadpłaconych składek. Usiądź wygodnie i dowiedz się, jak możesz odzyskać swój podatek z Holandii. Miłej lektury!

Podatek z Holandii – komu przysługuje zwrot?

Jak powszechnie wiadomo – każdy stały mieszkaniec, będący legalnie zatrudniony na holenderskim terytorium, zobowiązany jest do dokonywania corocznego rozliczenia. I to właśnie każdy z tych pracowników może starać się o zwrot nadpłaconych składek na rzecz podatku dochodowego. Aby móc rozpocząć proces, konieczna jest nie tylko udokumentowana historia zatrudnienia, ale także pewność, że Twój pracodawca regularnie odprowadzał za Ciebie comiesięczny podatek z Holandii.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy zatrudniony ma obowiązek rozliczania się z holenderskim urzędem skarbowym. Jeśli jesteś tymczasowym pracownikiem, nie posiadającym zameldowania na terenie tego kraju, to najprawdopodobniej jesteś z tego obowiązku zwolniony. Jeżeli jednak otrzymałeś pismo z urzędu skarbowego, w którym nakazano Ci złożenie zeznania podatkowego, lub też formularz C-biljet – oznacza to, że musisz dokonać corocznego rozliczenia. Choć dodatkowe procedury biurokratyczne mogą wydawać Ci się czasochłonne, to właśnie dzięki nim możesz otrzymać nadpłacony podatek z Holandii.

Podatek z Holandii – czego potrzebujesz, aby starać się o jego zwrot?

Do ubiegania się o możliwość uzyskania zwrotu podatku konieczne jest posiadanie numeru BSN. Co to takiego? Het BurgerServiceNummer zastąpił nr Sofi i jest numerem identyfikacyjnym, który nadawany jest każdemu holenderskiemu mieszkańcowi i pracownikowi. Dzięki niemu nie tylko odzyskasz swój podatek z Holandii, ale także o wiele łatwiej i szybciej załatwisz różnorodne sprawy urzędowe. Co ciekawe, brak numeru BSN uniemożliwia podjęcie legalnego zatrudnienia.

Podatek z Holandii – czas oczekiwania

Zastrzyk dodatkowej gotówki z pewnością Cię ucieszy, jednak w przypadku zwrotu podatku z Holandii musisz uzbroić się w cierpliwość. Według informacji, które zostały udostępnione na stronie internetowej holenderskiego urzędu skarbowego, czas oczekiwania wynosi przynajmniej od 3 do 6 miesięcy. Jednak to nie wszystko – placówki te mają aż 3 lata na wydanie decyzji. Niestety nie ma możliwości przyspieszenia tego procesu, ponieważ urząd rozpatruje złożone formularze według systemu losowego.

Podatek z Holandii – czy mogę starać się o jego zwrot po latach?

Z pewnością odpowiedź na to pytanie Cię ucieszy. Na szczęście Holandia umożliwia staranie się o uzyskanie zwrotu nadpłaconych składek nawet do pięciu lat wstecz. Oznacza to, że w tym roku (2018) możesz ubiegać się o zwrot podatku z Holandii za rok 2013. Termin mija 31 grudnia i choć może Ci się wydawać, że masz jeszcze dużo czasu – powinieneś jak najszybciej zebrać odpowiednią dokumentację i wypełnić właściwe formularze. Potrzebujesz pomocy? Na rynku działa wiele firm, które oferują swoim klientom możliwość powierzenia im wszelkich procedur biurokratycznych. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoją sprawą zajmą się specjaliści, co znacząco zwiększa Twoje szanse na odzyskanie nadpłaconych składek. Nie zwlekaj i już dziś rozpocznij procedurę, która zagwarantuje Ci zwrot podatku z Holandii!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *