Projekty sklepów: pomyśl o wnętrzu i odnieś sukces

projekty sklepów

Wiele osób uważa, że aby odnieść sukces w biznesie, należy zwrócić uwagę na lokalizację siedziby firmy. O ile w przypadku biur rachunkowych, ubezpieczeń czy banków, miejsce położenia nie ma kluczowego znaczenia, o tyle w przypadku sklepu może stanowić klucz do udanego biznesu. To jednak niejedyny czynnik, wpływający na powodzenie Twojej firmy. Projekty sklepów, odpowiednie meble, kolory, ustawienie produktów – musisz pomyśleć o wszystkim. Zobacz, jak zaprojektować sklep, aby przyniósł Ci korzyści!

Projekty sklepów – feng shui

Projekty sklepów często zależą od branży, w której rozpoczynamy pracę. Nieco inaczej wyglądają bowiem sklepy spożywcze, odzieżowe czy drogerie. Jednak większość projektów opiera się na tym samym założeniu. Najważniejsze to ułatwić klientom poruszanie się po sklepie i umożliwić im zapoznanie się z jak największą liczbą produktów, zanim dotrą do kasy.

Feng shui to chińska filozofia wystroju wnętrz, o której z pewnością słyszało wiele osób. Choć zasady te wymyślono setki lat temu, wciąż wykorzystywane są podczas tworzenia projektów współczesnych wnętrz. Wszystko opiera się o wiarę w przepływ energii. Dbając o nieprzerwanie nurtu, zaprojektujemy wygodne i przestronne wnętrze. Najważniejsze zasady feng shui w projektach sklepów:

  • pozostaw wolną przestrzeń przy wejściu do sklepu. Idealnie byłoby pozostawienie nawet kilku metrów kwadratowych bez mebli, jednak niewiele sklepów może sobie na to pozwolić,
  • wszystkie regały i meble ustaw tak, aby klienci mogli swobodnie poruszać się między nimi. Jeśli w Twoim sklepie będą używane koszyki na zakupy – koniecznie uwzględnij to podczas ustawiania półek,
  • wystrzegaj się ustawiania mebli ostrą krawędzią w stronę drzwi wejściowych. Wszelkie gabloty i półki dopasuj pod kątem kształtu tak, by idealnie dopasowywały się do wnętrza.

Dzięki tym prostym wskazówkom nadasz swojemu wnętrzu wyjątkowej, ciepłej i przyjaznej atmosfery. Wbrew pozorom wiele miejsc korzysta z filozofii feng shui – hotele, pensjonaty, sklepy sieciowe.

Meble i oprawa

Tak, jak wspomnieliśmy – projekty sklepów różnią się od siebie w zależności od branży. Mimo to we wszystkich wnętrzach warto zadbać o estetyczną prezentację produktów. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest wybór odpowiednich mebli. Pamiętaj jednak, że regały, półki i gabloty nie stanowią jedynie części wystroju wnętrza. Z czasem mogą stać się elementem identyfikacyjnym Twojego sklepu. Z pewnością kojarzysz półki w Empiku. Nawet jeśli zobaczyłbyś je bez logo sklepu, od razu powiązałbyś je z tą marką. Podobnie może stać się z Twoimi meblami, dlatego dobieraj je bardzo rozważnie. Wybierając regały do sklepu, zastanów się nad kilkoma kwestiami:

  • czy są one dopasowane do produktów, które sprzedajesz, a także ich cen? (Marki premium zasługują na wyjątkową oprawę).
  • Czy wybrane meble są fukcjonalne, dopasowane zarówno do wnętrza, jak i do parametrów produktu? Czy klient może swobodnie przeglądać towary oraz bez problemu odkładać je na miejsce?
  • Czy meble rzeczywiście tworzą odpowiedni klimat Twojego sklepu?

Projekty sklepów to trudne zadanie, dlatego lepiej powierzyć je specjalistom. Ich doświadczenie, wiedza i kreatywność pomogą Ci stworzyć wyjątkowe wnętrze. Możesz także skorzystać z kompleksowej obsługi od projektu, przez remont, aż po prace wykończeniowe. Już dziś zainwestuj w projekt swojego sklepu i ciesz się sukcesem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *