Profesjonalna strona dla restauracji w wersji mobile. Dlaczego warto ją mieć?

profesjonalna strona dla restauracji

Coraz więcej internautów rezygnuje z tradycyjnej formy przeglądania stron internetowych, zamieniając komputery i laptopy na tablety oraz smartfony. Taka zmiana stawia przed właścicielami witryn internetowych wyzwanie, jakim jest zaprojektowanie stron w wersji mobile. Sytuacja dotyczy każdej branży, również gastronomicznej, której przecież klientów w sieci nie brakuje. Dlaczego w takim razie profesjonalna strona dla restauracji powinna posiadać swoją mobilną wersję? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w przygotowanym artykule!

Projektowanie stron z myślą o urządzeniach mobilnych

Warto zacząć od podstaw – profesjonalna strona dla restauracji, jak sama jej nazwa mówi, musi być dziełem fachowca, który doskonale zna się na programowaniu. Wbrew pozorom nie należy ono do zajęć najłatwiejszych, a jakiekolwiek błędy w kodzie mogą skutkować w przyszłości poważnymi problemami, których z pewnością wolałbyś uniknąć. Lokal gastronomiczny rządzi się własnymi prawami, ponieważ to, co znajdzie się na jego stronie WWW, zależy wyłącznie od właściciela. Nie należy jednak zapominać o podstawowych i niezbędnych zakładkach, np. menu, informacjach na temat dostawy, kontakcie, a może nawet i galerii.

Wracając jednak do profesjonalnej strony dla restauracji w wersji mobilnej… Czy wiedziałeś, że jej brak może powodować spadek pozycji w wynikach wyszukiwania? Jak się okazuje, Google nie lubi witryn, które nie zostały dopasowane do smartfonów i tabletów, a tym samym obniża ich pozycję nawet o 25%. To z kolei przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie liczby wyświetleń strony. Dlaczego? Bo użytkownicy mobilni nawet na nią nie zaglądają. Rozwój technologii sprawił, że większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu, a tym samym to właśnie smartfonów najczęściej używamy od wyszukiwania informacji.

Profesjonalna strona dla restauracji. Co tracisz, rezygnując ze strony mobilnej?

Pierwszą i jedną z najważniejszych kwestii jest utrata potencjalnych klientów. Projektowanie stron dla lokalu gastronomicznego ma na celu stworzenie nie tylko jego wizytówki, lecz także coraz częściej platformy pozwalającej na złożenie zamówienia online. Brak strony mobilnej sprawia, że internauta rezygnuje z jej przeglądania i zamyka ją, aby następnie przejść na witrynę konkurencji. Mobilna i profesjonalna strona dla restauracji to także ukłon w stronę internautów – pokazujesz im, że znasz i rozumiesz ich potrzeby. A skoro tak świetnie idzie Ci w internecie, to sytuacja na talerzach z pewnością prezentuje się jeszcze lepiej.

Jak powinna wyglądać mobilna wersja profesjonalnej strony dla restauracji?

Strona mobilna powinna przede wszystkim szybko się ładować, umożliwiać łatwą nawigację i być intuicyjna. W trakcie jej projektowania należy pamiętać, że ekrany smartfonów są znacznie mniejsze, niż ma to miejsce w przypadku laptopów, a surfowanie po sieci wymaga użycia palca lub rysika. Właśnie dlatego layout powinien zostać odpowiednio rozplanowany, a wszelkie ikony lub zakładki muszą wyświetlać się w odpowiednim i łatwym do kliknięcia rozmiarze. Internauci lubią strony internetowe, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe poruszanie się po nich, czyli witryny intuicyjne. Najważniejsze informacje umieść na samej górze – te mniej istotne mogą być dostępne po scrollowaniu w dół.

Profesjonalna strona dla restauracji jest wizytówką Twojego lokalu i to na jej podstawie wielu internautów zadecyduje, czy warto w ogóle go odwiedzić. Stworzenie jej wersji mobilnej umożliwi potencjalnym gościom przeglądanie witryny w każdym miejscu i na każdym urządzeniu, bez konieczności uciążliwego scrollowania. Pamiętaj, że projektowanie jakichkolwiek stron powinno odbywać się zawsze z myślą o potrzebach i oczekiwaniach użytkowników sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *