Prezent na roczek. Propozycje prezentów dla roczniaka

prezent na roczek

Pierwsze urodziny dziecka to ważne wydarzenie, które zwykle jest celebrowane w większym, rodzinnym gronie. Klocki, rowerki, układanki, samochodziki, domki… Sklepowe półki uginają się od atrakcyjnych i kolorowych zabawek. Wiele osób zastanawia się, co kupić maluchowi na roczek? Jaki prezent sprawi małemu solenizantowi najwięcej radości?

Przedstawione pomysły na podarunki dla 12-miesięcznego malucha to przemyślane propozycje, dzięki czemu możecie mieć pewność, że maluch nie rzuci tych zabawek po chwili w kąt.

Prezent na roczek: Jeździki i pchacze

Jeździki i zabawki do pchania nie tylko dostarczają mnóstwa rozrywki, ale i wspomagają prawidłową pracę mięśni – zachęcając malucha do aktywności. To idealny wybór dla rocznego dziecka, które nauczyło się chodzić (pchanie, odpychanie się, wsiadanie czy zsiadanie fantastycznie ćwiczy nóżki i rączki). Kolorowe autko lub wózek z drewna z pewnością wzbudzą zainteresowanie obdarowanego brzdąca, skutecznie zachęcając go do większej mobilności.

Prezent na roczek: Suchy basen z piłeczkami

Basenik wypełniony po brzegi kolorowymi piłeczkami to hit sprzedażowy ostatnich lat. To bezpieczne miejsce do zabawy nie tylko dla rocznego dziecka, ale i przedszkolaka. Można postawić go nie tylko w domu, ale i ogródku czy na tarasie, a gdy piłeczki się zniszczą lub zgubią, wystarczy kupić nowe, by maluch znów mógł radośnie skakać i fikać. Dając roczniakowi taki prezent, możemy być pewni, że solenizant będzie korzystał z niego nie kilka miesięcy, a kilka lat.

Prezent na roczek: Klocki drewniane

Klocki to uniwersalne zabawki i kolejny sprawdzony prezent na roczek. Nie tylko bawią, ale i uczą, rozwijając wyobraźnię i motorykę małych rączek oraz umiejętność skupienia się od najmłodszych lat. Warto stawiać na naturalne, bezpieczna dla zdrowia pociechy materiały i zamiast klocków z tworzyw sztucznych, wybrać te drewniane (w bogatej gamie barw, aby przy okazji nauczyć dziecko rozpoznawania kolorów).

Prezent na roczek: Konik na biegunach

Konik na biegunach to kultowa wręcz zabawka, na której wychowało się już wiele pokoleń. Nie ma chyba dziecka, które nie lubi się beztrosko bujać. Wykonany z drewna będzie znacznie bardziej solidny niż jego plastikowy odpowiednik, przetrwa lata, przynosząc radość kolejnym maluchom w rodzinie.

Prezent na roczek: Puzzle i układanki

Kolejna prezentowa propozycja dla roczniaka to tradycyjne puzzle i obrazkowe układanki z drewna. Łączenie ze sobą kolejnych elementów (pamiętajmy, by nie były zbyt małe – trudna układanka może skutecznie zniechęcić malucha do zabawy) nauczy dziecko kojarzenia, cierpliwości i poprawi jego motorykę.

Prezent na roczek: Sortery kształtów

Sortery to zabawki o walorach edukacyjnych, które fantastycznie uczą rozpoznawania wielkości, kolorów i kształtów, zachęcając brzdąca do wrzucania danych klocków w odpowiednie otwory. Ponadto rozwijają umiejętności wzrokowo-poznawcze, zapewniając dziecku wartościową rozrywkę. Bez wątpienia każdy maluch powinien posiadać w swoim pokoiku sorter.

Prezent na roczek: Zabawkowe instrumenty muzyczne

Roczek to idealny moment, aby kupić solenizantowi pierwszy zabawkowy instrument. Możliwości jest mnóstwo: dzwoneczki, cymbałki, perkusja, bębenek, pianino czy gitara elektryczna to tylko kilka z dostępnych propozycji. Warto uwrażliwiać dziecko na piękno, jakie niesie ze sobą muzyka już od najmłodszych lat, podarowując mu zabawkę wydającą dźwięki.

Mamy nadzieję, że nasze inspiracje na prezenty dla rocznego dziecka przypadną wam do gustu i wywołają na buzi malucha szeroki uśmiech, służąc mu przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *